English (United Kingdom)Polish (Poland)

 

Gospodarstwo Ekologiczne „Za Brzozami”

Mapa mapa

Sonia i Tomasz Priwieziencew-Włoszczowscy       Gospodarstwo ekologiczne "Za Brzozami"
Świerże Panki 25, 07-323 Zaręby Kościelne,
tel. +48 605 06 41 89, +48 725 99 49 64,  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

za brzozami 1
za brzozami 2
za brzozami 3
za brzozami 4
za brzozami 5
za brzozami 6
1/6 
start stop bwd fwd
OFERTA

Noclegi

Obecnie nie mamy w naszej ofercie noclegów dla gości. Przyjmujemy jedynie wolontariuszy i uczestników warsztatów w ustalonym terminie i na określony czas - 1 pokój gościnny lub własny namiot. Chętnie również pomożemy w znalezieniu noclegu w okolicy.

Zajęcia

Chętni wolontariusze mają możliwość pracy wolontarystycznej w naszym gospodarstwie, takich jak: wiosną i latem pielenie, koszenie, porządkowanie ogrodu, lasu i sadu. Jesienią i zimą inne prace gospodarskie np. porządkowanie, rąbanie drewna na opał, opieka nad sadem, zbiór i segregowanie nasion.

Dodatkowe informacje

Nasze gospodarstwo ma powierzchnię 6ha, w tym łąki, sad dawnych odmian (jabłonie, grusze, śliwy i czereśnie), niewielki las. Od 2012 r. ma certyfikat rolnictwa ekologicznego. Nie posiadamy zwierząt, ale krowy z sąsiedztwa pasą się na naszych łąkach.

Mówimy po angielsku, francusku, rosyjsku. Na co dzień działamy w organizacji pozarządowej Społecznym Instytucie Ekologicznym www.sie.org.pl. W naszym gospodarstwie siedzibę ma Fundacja Rolniczej Różnorodności Biologicznej AgriNatura www.agrinatura.pl. Oferujemy również różne warsztaty i szkolenia z zakresu ekologii, ekoturystyki, bioróżnorodności. Mamy także niewielki bank nasion.

Ze względu na naszego psa raczej nie przyjmujemy innych zwierząt.

Wyżywienie

Latem i jesienią korzystamy z naszych własnych warzyw i owoców z przydomowego ogrodu uprawianego ekologicznie. Zimą i wiosną większość produktów nabywamy od zaprzyjaźnionych rolników, głównie z certyfikatem ekologicznym.

Produkty i Usługi

Owoce i warzywa sezonowe od czerwca do października, wszystkie z certyfikatem rolnictwa ekologicznego. Planujemy mieć: sałaty, ogórki, pomidory, pory, selery, kalarepę, cukinię, dynie, kolendrę, koper i inne. Możliwość wymiany nasion warzyw i kwiatów z własnego zbioru.

Ceny

Ceny warzyw i owoców kształtują się w zależności od wielkości zbiorów. Warsztaty i wycieczki w zależności od czasu trwania i zawartości - prosimy o kontakt.

Otwarte

Jesteśmy cały rok, ale czasami nas nie ma, więc prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.


 

Tags: Zaręby Kościelne gospodarstwa ekologiczne produkty
 
Strona wykonana w ramach wsparcia udzielonego przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych
Sponsorzy
Patronat honorowy
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
Copyright © bugnarew 2010
Wykonanie netsites.pl